Europa Islam Wiadomości

Wielka Brytania: Młody muzułmanin przeznaczył pieniądze ze szkolnej nagrody na… zbudowanie bomby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Iracki nastolatek wykorzystał nagrodę szkolną w wysokości 20 funtów, by kupić składniki do bomby. Półtora roku wcześniej, wdzierając się na Wyspy, poinformował personel graniczny, że ISIS wyszkoliło go, jak zabijać.

18-letni Irakijczyk Ahmed Hassan jest oskarżony o zbudowanie śmiercionośnego, wybuchowego urządzenia, które stworzył z 5 kg noży, śrubokrętów i gwoździ dla „maksymalnej rzezi” w przybranym domu, gdzie otrzymał schronienie.

Bomba zawierała 14 uncji wybuchowego TATP, powszechnie znanego jako „Matka Szatana”, i wybuchła w wagonie linii District, pełnym osób jadących w godzinach szczytu – raniąc 30 z nich na stacji Parsons Green w zachodnim Londynie 15 września zeszłego roku. Bomba nie wybuchła w pełni i nikt nie został zabity. Zamachowiec nie chciał zginąć – stworzył zapalnik czasowy.

Hassan wkroczył do Wielkiej Brytanii przez tunel pod kanałem La Manche w wieku 15 lat. Otwarcie zadeklarował swoje powiązania z ISIS, gdy złożył podanie do Home Office o udzielenie azylu.

Nastolatek był widziany przez personel w schronisku prowadzonym przez organizację charytatywną, jak oglądał wideo z ISIS i słuchał pieśni dżihadystów, ale nikt nie podniósł alarmu.

Podczas gdy jego przybrani rodzice byli na wakacjach, Hassan zamówił składniki bomby na Amazonie za pomocą kuponu prezentowego o wartości 20 funtów, który wygrał po tym, jak zdobył tytuł „ucznia roku”.

Hassan powiedział urzędnikom granicznym, że został wyszkolony do zabijania przez dżihadystów z tysiącem innych osób, dodając: „Szkolili nas, jak zabijać. Wszystko opierało się na religii”.

Tymczasem sąd orzekł, że tzw. uchodźca domagał się azylu w Wielkiej Brytanii, ponieważ był „w obawie przed Państwem Islamskim”. Prokurator Alison Morgan opisał, co Hassan – który nie posiadał dokumentów potwierdzających tożsamość ani wiek – powiedział urzędnikom imigracyjnym. „Musiał to zrobić, inaczej zabiliby jego rodzinę”.

Hassan zaprzecza usiłowaniu zabójstwa i spowodowaniu eksplozji, która może zagrozić życiu lub uszkodzeniu mienia. Proces trwa.

Oryginalny artykuł: https://ndie.pl/muzulmanski-uczen-wykorzystal-szkolna-nagrode-by-kupic-skladniki-do-bomby/

ŹródłoL ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!