Europa Wiadomości

Większość Włochów uważa, że ich kraj był bezpieczniejszy, kiedy szefem MSW był Matteo Salvini

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal dzienniknarodowy.pl większość Włochów czuje, że ich bezpieczeństwo jest zagrożone przez działania centrolewicowego rządu premiera Giuseppe Conte’go, które doprowadzają do nowego kryzysu migracyjnego kraju i woleliby, aby lider Ligi Matteo Salvini odzyskał władzę.

W sondażu na temat imigracji przeprowadzonym przez włoski portal informacyjny Affari Italiani 65 procent pytanych stwierdziło, że nie czuje się bezpiecznie we własnym kraju z powodu wzmożonej imigracji, mówiąc, że Włochy były znacznie bezpieczniejsze, gdy Salvini był ministrem spraw wewnętrznych. Kolejne 55 procent z nich chciałoby, aby minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese została natychmiast wymieniona, a 57 procent z nich uważa, że ​​przepisy dotyczące migracji ustalone przez Conte’go są niebezpieczne.

Conte zastąpił poprzednie, ostrzejsze przepisy Salviniego, który skutecznie powstrzymał statki wspierane przez organizacje pozarządowe przed lądowaniem we Włoszech.

Senat Włoch zagłosował w lipcu za postawieniem lidera Ligi przed sądem. Zarzucono mu, że jako szef MSW przed rokiem nakazał przez 19 dni przetrzymywać statek ze 164 uratowanymi na morzu migrantami i nie wpuszczał go do portu. Salvini często wyrażał sprzeciw wobec polityki migracyjnej rządzącego rządu, która doprowadziła do chaosu w wielu rejonach Włoch.

Czy Salvini wróci jeszcze wielkim stylu?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!