Polska Wiadomości

Większość Polaków jest przeciwna prawu pracodawcy do sprawdzania szczepienia pracowników

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal medianarodowe.com najnowszy sondaż pracowni Social Changes pokazuje, że nieznaczna większość Polaków przeciwna jest ustawie posła PiS Czesława Hoca. 45 procent badanych nie zgadza się na to, by pracodawca uzyskał prawo do sprawdzenia, czy pracownik zaszczepił się na COVID-19.

Za nadaniem przedsiębiorcom prawa do sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony opowiedziało się 43 procent osób biorących udział w badaniu. 45 procent sprzeciwia się pomysłom segregacji sanitarnej w pracy, którą forsuje poseł PiS Czesław Hoc.

23 procent ankietowanych wskazało odpowiedź “zdecydowanie tak”, a 20 procent – “raczej tak”. “Zdecydowanie nie” wybrało 30 procent, “raczej nie” – 15.

12 procent uczestników sondażu nie ma zdania w temacie tzw. “Lex Hoc”.

Z badania wynika, że większość wyborców Zjednoczonej Prawicy popiera nadanie pracodawcom prawa weryfikacji zaszczepienia pracowników – jest to aż 60 procent. Przeciwnego zdania jest 32 procent elektoratu PiS. Najwięcej zwolenników ustawy “Lex Hoc” znajduje się jednak w Koalicji Obywatelskiej – 75 procent. Przeciw pomysłom segregacji w pracy jest 19 procent wyborców ugrupowania Donalda Tuska.

Social Changes zrealizowało sondaż metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 7 do 10 stycznia bieżącego roku. Badanie przeprowadzono na próbie 1071 Polaków.

Autor: Dariusz Kloch

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!