Wiadomości

Większość Niemców chce ograniczenia świątecznych lampek „w celu walki ze zmianami klimatu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najnowsze badania opinii publicznej wykazały, że większość Niemców opowiada się za ograniczeniem, a nawet całkowitą rezygnacją z lampek choinkowych, aby „pomóc w walce ze zmianami klimatu”.

Ankieta przeprowadzona przez YouGov wykazała, że ​​57 procent ankietowanych Niemców stwierdziło, że ograniczą lub przestaną używać lampek choinkowych ze względu na ochronę środowiska – informuje Deutsche Welle.

Pośród ankietowanych 11 procent stwierdziło, że w ramach walki ze zmianami klimatu nie będzie u nich w tym roku żadnych lampek choinkowych, a kolejnych 10 procent stwierdziło, że zrezygnuje z tej tradycji w przyszłości.

Co do tego, czy Nna budynkach użyteczności publicznej i na ulicach powinno być mniej świateł, opinie Niemców były podzielone – 44% jest za i 44% przeciw.

Niemcy z pewnością nie są osamotnieni w kwestii porzucenia bożonarodzeniowej tradycji. Gdzie indziej na Zachodzie, np. W Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych, prosty akt życzenia innej osobie Wesołych Świąt jest obecnie powszechnie uważany za akt agresji wobec ludzi innej kultury.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!