Polska Wiadomości

[WIDEO] Jeździli czołgiem po ulicach miasta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzewanego o prowadzenie w centrum Pajęczna czołgu T55. „Pancerny” był pod wpływem alkoholu. Trzeźwieje w policyjnym areszcie, natomiast czołg odholowano na strzeżony parking. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności a za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, grozi kara do lat 8.

13 czerwca 2019 roku około godziny 21.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, za pośrednictwem CPR, otrzymał nietypowe zgłoszenie o czołgu jadącym jedną z głównych ulic miasta . Natychmiast w rejon ulicy Mickiewicza skierowany został patrol. Zastał zaparkowany na jezdni czołg T 55 oraz stojącego obok mężczyznę. Z wstępnych ustaleń wynikało, że chwilę wcześniej jechał on tym czołgiem jako pasażer . Wkrótce policjanci zlokalizowali także w pobliżu 49-letniego właściciela pojazdu . Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. W usunięciu czołgu z ulicy pomógł funkcjonariuszom były żołnierz, który ma uprawnienia do kierowania takimi pojazdami. T 55 na koszt właściciela trafił na strzeżony parking. Jak wynika z wstępnych ustaleń początkowo czołg był transportowany na lawecie, która się zepsuła. Pojazd wojskowy zdjęto na czas naprawy. W czasie, kiedy ponownie miał zostać załadowany na lawetę, wiedziony fantazją a raczej brakiem wyobraźni i alkoholem 49-latek postanowił zabierając na pokład pasażera odbyć przejażdżkę ulicami Pajęczna. Czołg nie ma ubezpieczenia komunikacyjnego a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami. 49-latek po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Dobra wiadomość jest taka, że są jeszcze w tym kraju ludzie, którzy potrafią jeździć czołgami.

"… a my na tej wojnie, ładnych pare lat.." 🙂

Wczoraj udało nam się zarejestrować(niestety tylko telefonem 😞 ) niecodzienny incydent, o ktorym mówi się w całej Polsce 😀

Opublikowany przez Studio Trawczyńscy Piątek, 14 czerwca 2019

Źródło: www.tupajeczno.pl/2019/06/14/foto-pijany-49-latek-wybral-sie-na-przejazdzke-po-ulicach-pajeczna-czolgiem/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!