Wiadomości

Wiceszef MON: wsparcie Polski dla Ukrainy w wymiarze militarnym jest olbrzymie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Przyjacielskie relacje są bardzo ważne, ale dobitny jest też aspekt polityczny, bo wsparcie dla Ukrainy musi być wymierne, konkretne. Chodzi o wsparcie militarne, humanitarne i tu my – państwa flankowe – jesteśmy liderami – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister obrony narodowej, Wojciech Skurkiewicz.

Wiceszef MON i senator PiS Wojciech Skurkiewicz odnosił się do wizyty prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Kijowie.

– Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, jesteśmy krajami wschodniej flanki NATO i zdajemy sobie sprawę, jakie płyną zagrożenia – zaznaczył polityk. – Dziś imperialistyczne zapędy Putina odżywają na nowo, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia są tymi krajami, które absolutnie muszą wspierać Ukrainę, Ukraina tego oczekuje i potrzebuje – dodał.

Jak zaznaczył Wojciech Skurkiewicz, wsparcie dla Ukrainy musi być wymierne i konkretne. To zarówno wsparcie militarne, jak i humanitarne.

– Wsparcie ze strony Polski w wymiarze militarnym jest olbrzymie, my nie informujemy o tej pomocy, jest udzielana w oparciu o uchwały Rady Ministrów, które są uchwałami niejawnymi – podkreślił wiceminister.

– Donacje nie są w setkach tysięcy złotych, ale już dzisiaj możemy powiedzieć, że są w miliardach złotych, to bardzo duże, wymierne wsparcie kierowane na Ukrainę, Ukraina jest dziś przedłużeniem wschodniej flanki NATO, stąd mocne zaangażowanie Polski i Sojuszu – mówił gość audycji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!