Wiadomości

Wiceprezydent Wenezueli: Naród Wenezueli stanie na straży niepodległości kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W obszernym wywiadzie dla telewizji CBS News prezydent USA Donald Trump powiedział, że wysłanie amerykańskich wojsk do pogrążonej w kryzysie politycznym Wenezueli “jest opcją”. Przekazał, że odrzucił prośbę wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro o spotkanie.

Treść przeprowadzonego w piątek wywiadu została opublikowana w niedzielę na portalu telewizji CBS News. Stacja wyemituje tego dnia rozmowę z Trumpem dwukrotnie, w tym raz tuż przed popularnym wśród Amerykanów finałowym meczem futbolowej ligi NFL, Super Bowl.

Przywódca USA poinformował, że nie wyklucza interwencji zbrojnej w Wenezueli i oświadczył, że  wysłanie do tego kraju amerykańskich wojsk „jest opcją”.

Przekazał również, że otrzymał propozycję spotkania z Maduro “kilka miesięcy temu”. Swoją decyzję o odrzuceniu zaproszenia argumentował “okropnymi rzeczami, które dzieją się w Wenezueli”.

Na słowa prezydenta Trumpa odpowiedziała wiceprezydent Wenezueli Delcy Rodríguez, która stwierdziła, że jeśli jakiś kraj zdecyduje się napaść na Wenezuelę, to może spodziewać się odpowiedzi.

– Naród Wenezueli stanie na straży naszych granic i nie dopuści jakiegokolwiek wtrącania się z zagranicy, skądkolwiek by ono nie pochodziło – powiedziała Rodríguez

/tvp.info, ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!