Wiadomości

Wiceprezydent Częstochowy został zatrzymany przez policję w związku z potrąceniem rowerzysty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

>strong>Na polecenie prokuratury zatrzymano w czwartek wiceprezydenta Częstochowy Mirosława S. W środę wieczorem należący do niego samochód potrącił 10-letniego rowerzystę. Wiceprezydent został zatrzymany kilkanaście godzin później. Miał promil alkoholu w organizmie.

Informację o zatrzymaniu Mirosława S. potwierdził PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Rowerzysta został potrącony przez toyotę w podczęstochowskiej miejscowości Nierada w środę około 18.00. Osoba kierująca autem nie zatrzymała się i nie udzieliła pomocy poszkodowanemu.

– Ustalono, że samochód należy do Mirosława S. Tego samego dnia wieczorem policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, ale nie zastali go w domu. Zastali go dzisiaj rano. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu – powiedział prokurator.

Prokurator polecił zatrzymanie Mirosława S. Na najbliższe godziny zaplanowano czynności procesowe – oględziny miejsca potrącenia i przesłuchania świadków. Śledczy sprawdzą m.in. zapis kamerki jednego z samochodów. Zarejestrowała ona potrącenie.

Informację o zatrzymaniu jednego z ważnych urzędników potwierdził PAP rzecznik częstochowskiego magistratu Włodzimierz Tutaj. Nie chciał jednak potwierdzić, o kogo konkretnie chodzi.

– Jeden z pracowników funkcyjnych poinformował dziś rano, że nie będzie go w pracy w związku ze zdarzeniem drogowym, został mu udzielony urlop na żądanie – powiedział Tutaj.

Rzecznik dodał, że po południu z komendy policji w Dąbrowie Górniczej (w tym mieście mieszka S.) do urzędu miasta dotarła informacja, że ów pracownik został zatrzymany.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!