Wiadomości

Wicepremier Sasin: “W pierwszej kolejności możemy spodziewać się otwarcia lasów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Decyzje ostateczne nie zapadły, one zapadną dzisiaj. (…) W pierwszej kolejności, już od poniedziałku, możemy spodziewać się otwarcia lasów, bulwarów, skwerów” – powiedział Jacek Sasin.

– W mocy pozostaną ograniczenia dot. odległości, maseczek. Druga zmiana to prawdopodobnie zmiana limitu w sklepach. (…) Te same zasady będą dotyczyć także prawdopodobnie kościołów — poinformował wicepremier.

– Chcemy poluzować ograniczenia, zobaczymy jak to zadziała i wtedy będziemy podejmować dalsze kroki, ale myślę, że nie wcześniej, niż od przyszłego tygodnia — powiedział, pytany, kiedy otwarte zostaną pozostałe sklepy.

– Nie dyskutowaliśmy o otwarciu szkół, to jest w tej chwili zbyt ryzykowne — podkreślił.

Czy sport wróci na stadiony?

– Wczoraj było spotkanie premiera z minister sportu i szefem PZPN, ale bardziej w kontekście treningów, jeżeli chodzi o mecze bez kibiców, to na razie nie — powiedział.

– Poczta będzie gotowa, bo te przygotowania trwają. Wybory są 10 maja i do tego czasu będzie wszystko gotowe — zapewnił Sasin.

– Pewnie przesunięcie będzie bardzo wskazane. (…) Taka możliwość w ustawie jest, ale czy Marszałek z tego skorzysta, tego za Marszałek nie powiem. Data 17 z pewnością jest lepsza niż 10 — dodał.

/wpolityce.pl, rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!