Europa Islam Wiadomości

Wiceminister Bułgarii mówi o konieczności zaostrzenia przepisów wobec radykalnego islamu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bułgaria powinna zaostrzyć zasady dotyczące zagranicznego finansowania społeczności religijnych w celu przeciwdziałania potencjalnemu rozprzestrzenianiu się radykalnego islamu – zapowiedział dzisiaj wicepremier i minister obrony Krasimir Karakaczanow. Wizyty obcych duchownych powinny być również ograniczone.

Propozycje parlamentu mające na celu zmianę prawodawstwa dotyczącego religii oraz kodeksu karnego lider nacjonalistów chce przedstawić do końca roku. W ubiegłym roku bułgarski rząd zabronił noszenia zasłon na twarzy w miejscach publicznych.

Krasimir Karakaczanow od 1997 jest przewodniczącym narodowo-konserwatywnej partii Wewnętrzna Macedońska Organizacja Rewolucyjna – Bułgarski Ruch Narodowy (WMRO-BND). W 2016 po raz drugi wystartował w wyborach prezydenckich, będąc kandydatem ugrupowań narodowych i nacjonalistycznych (Frontu Patriotycznego i Ataki). W pierwszej turze zajął 3. miejsce z poparciem 14,97% głosujących. W 2017 r. utrzymał mandat deputowanego na 44. kadencję, będąc jednym z liderów koalicji Zjednoczeni Patrioci. W maju br.r. w koalicyjnym trzecim rządzie Bojka Borisowa otrzymał nominację na wicepremiera do spraw porządku publicznego i bezpieczeństwa oraz na ministra obrony.

W przedterminowych wyborach w parlamentarnych w 2017. Zjednoczeni Patrioci otrzymali 9,3% głosów, co przełożyło się na 27 mandatów w Zgromadzeniu Narodowym. Koalicja narodowców współtworzy rząd.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!