Wiadomości

Wicemarszałek Terlecki wyłączył mikrofon Robertowi Bąkiewiczowi, który referował projekt ustawy #STOP447

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Sejmie odbyło się dziś pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o ochronie własności w Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego. W imieniu wnioskodawców projekt przedstawił w prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Warto zaznaczyć, że prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki wyłączył Bąkiewiczowi mikrofon, stwierdzając, iż ten wyczerpał limit czasu, jaki mu przydzielono (przypomnijmy, iż przewidziane zostało na to zaledwie pięć minut).

Blok pytań posłowie lewicy wykorzystali do obrzydliwych ataków na polskich patriotów. Padło przy tym wiele haniebnych, pełnych insynuacji słów. Lewica oczekuje odrzucenia projektu już po pierwszym czytaniu. Stanowisko to podziela Koalicja Europejska, natomiast PiS chce skierowania projektu do komisji. Poza posłami Konfederacji, słowa poparcia dla projektu padły ze strony klubu PSL.

Robert Winnicki, w mocnych słowach odpowiadając na obrzydliwe insynuacje ze strony lewicy i przeciwstawiając się ewentualnej próbie zamiecenia sprawy pod dywan, zgłosił wniosek, by jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu przejść do drugiego czytania projektu ustawy…

– Nie rozumiecie, że cały świat postrzega nas jako bandytów, jako ludzi którzy są współwinowajcami? Jeśli dziś Sejm nie podejmie działań to stracimy szansę przed realną obroną. To test na waszą polskość – odpowiedział na insynuacje i ataki ze strony części posłów Robert Winnicki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!