Wiadomości

Wiadomo, jak będzie wyglądał rząd Morawieckiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– We wtorek zostanie wygłoszone przez Mateusza Morawieckiego expose i wówczas odbędzie się też głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu – stwierdził w niedzielę w Radiu Zet wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Wiceminister kultury pytany o możliwe zmiany w rządzie zaznaczył, że na razie Mateusza Morawiecki, został jedynie desygnowany na premiera. 

– Wszystko wskazuje na to, że decyzja nowego premiera Mateusza Morawieckiego będzie taka, że na razie istotnych zmian w składzie ekipy rządowej, na stanowiskach ministrów konstytucyjnych, nie będzie – powiedział Sellin.

– Będzie we wtorek wygłoszone expose i będzie głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu – dodał.

Sellin zwrócił uwagę, że Morawiecki z nowej pozycji będzie mógł ocenić prace poszczególnych ministerstw. 

Pytany, na ile będzie to rząd autorski, a na ile będzie na jego kształt wpływał prezes PiS Jarosław Kaczyński, wiceszef resortu kultury i dziedzictwa narodowego odpowiedział, że „to będzie rząd wskazany przez liderów Zjednoczonej Prawicy i premiera Mateusza Morawieckiego”.

– To jest zupełnie naturalne, że premier przecież funkcjonuje w otoczeniu politycznym i z tym otoczeniem politycznym takie najważniejsze decyzje podejmuje – podkreślił Sellin.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!