Wiadomości

Wenecja oświetlona na czerwono w hołdzie prześladowanym chrześcijanom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wenecka bazylika Santa Maria della Salute, most Rialto oraz inne zabytki i symboliczne punkty w mieście zostały we wtorek wieczorem oświetlone na czerwono w hołdzie chrześcijanom prześladowanych na świecie. Inicjatywę tę poparł papież Franciszek.

Inicjatorami przedsięwzięcia pod nazwą „Wenecja na czerwono” były Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Kościół katolicki w mieście. W ten sposób w dniu tradycyjnej dorocznej pielgrzymki młodzieży do bazyliki postanowiono przypomnieć o chrześcijanach – mordowanych, wypędzanych z domów, dyskryminowanych, cierpiących z powodu przemocy w różnych częściach świata i położyć nacisk na znaczenie wolności religijnej.

W sposób szczególny przywołano los Pakistanki Asii Bibi, która spędziła ponad osiem lat w więzieniu skazana na śmierć pod zarzutem obrazy Mahometa. Ostatnio została uniewinniona przez Sąd Najwyższy Pakistanu i opuściła kraj.

W przesłaniu do organizatorów oświetlenia zabytków papież Franciszek wyraził nadzieję, że uwrażliwi to ludzi na dramat prześladowanych chrześcijan.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!