Wiadomości

Węgrzy pełni uznania dla działań Włochów w sprawie napływu imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto z uznaniem wypowiedział się o krokach nowego rządu Włoch w sferze bezpieczeństwa podczas rozmowy z włoskim wicepremierem Matteo Salvinim – przekazał rzecznik MSZ Węgier Tamas Menczer.

Szijjarto powiedział podczas rozmowy, że rząd Węgier wysoko ceni niekwestionowane zaangażowanie nowego rządu Włoch na rzecz przywrócenia bezpieczeństwa Europy i Europejczyków.

Włoski rząd poprzez swe ostatnie decyzje jednoznacznie dowodzi, że granice Europy – w tym morskie – można obronić i można powstrzymać proceder przemytu ludzi – oznajmił minister.

Zdaniem Szijjarto, kroki włoskiego rządu „są kolejnym świadectwem nieprzydatności brukselskiej polityki migracyjnej, która w ciągu ostatnich trzech i pół roku nie zdołała stworzyć potencjału niezbędnego do ochrony europejskich granic i nieustannie atakowała tych, którzy szczerze mówili o wiążących się z migracją zagrożeniach w sferze bezpieczeństwa”.

Szef MSW Włoch Matteo Salvini zapowiedział, że jego kraj nie wpuści następnych statków organizacji pozarządowych z migrantami, zabranymi z łodzi na Morzu Śródziemnym. W niedzielę Włochy pierwszy raz odmówiły przyjęcia jednostki z 629 osobami.

– Włochy przestały schylać głowę i być posłuszne. Tym razem jest ktoś, kto mówi »nie« – dodał wicepremier i minister spraw wewnętrznych. – Zamykamy porty – powtórzył.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!