Europa Wiadomości

Węgierski parlament zdecydował o przeprowadzeniu referendum w sprawie LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu kresy.pl węgierski parlament zdecydował o organizacji referendum dotyczącego ochrony dzieci przed wpływem propagandy LGBT.

Parlament Węgier głosami Fideszu przyjął we wtorek ustawę pozwalającą rządowi na rozpisanie referendum, w którym padną pytania o zakres ochrony dzieci przed seksualizacją.

Portal Daily News Hungary podaje, że w referendum padną pytania o następującej treści:

– Czy popierasz prowadzenie w szkołach publicznych zajęć prezentujących tematykę orientacji seksualnej bez zgody ich rodziców?

– Czy popierasz przekazywanie dzieciom informacji o zabiegach zmiany płci?

– Czy popierasz pokazywanie dzieciom, bez żadnych restrykcji, treści medialnych o charakterze seksualnym, wpływających na ich rozwój?

– Czy jesteś za tym, żeby pokazywać dzieciom treści medialne przedstawiające zmianę płci?

Węgierska minister sprawiedliwości Judit Varga napisała na Facebooku: „Tylko wspólna wola może powstrzymać brutalne lobby LGBTQ i presję Brukseli, dlatego rząd zainicjował referendum w sprawie ochrony dzieci”. Varga zapowiedziała, że lobby LGBT zostanie zatrzymane „przy szkolnym ogrodzeniu”.

Polska Agencja Prasowa podaje, że krytycy dzisiejszej decyzji węgierskiego parlamentu wskazują, że referendum może odbyć się razem z zaplanowanymi na wiosnę przyszłego roku wyborami parlamentarnymi. Według rządu pozwoli to oszczędzić pieniądze, ale zdaniem krytyków Fidesz otrzyma w ten sposób finansowaną ze środków publicznych kampanię wyborczą.

Jak podawano na portalu kresy.pl, Viktor Orban ogłosił plany organizacji referendum w lipcu br. po tym, jak Komisja Europejska wszczęła procedurę naruszeniową przeciwko Węgrom w sprawie „dyskryminacji osób LGBT”. Chodziło o przyjętą ustawę zakazującą przekazywania nieletnim informacji o kwestiach LGBTQ.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!