Europa Wiadomości

Węgierska Narodowa Komisja Wyborcza zatwierdziła listę pytań dotyczących kwestii LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl Węgierska Narodowa Komisja Wyborcza (NEC) zatwierdziła w piątek rządową listę pytań dotyczących kwestii LGBT, którą chce poddać pod referendum w ramach tego, co premier Viktor Orban nazwał „wojną ideologiczną” – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, Węgierska Narodowa Komisja Wyborcza (NEC) zatwierdziła w piątek rządową listę pytań dotyczących kwestii LGBT, którą chce poddać pod referendum w ramach tego, co premier Viktor Orban nazwał „wojną ideologiczną”. Orban zaproponował referendum w sprawie ustawodawstwa partii rządzących, które ogranicza nauczanie szkół o homoseksualizmie i kwestiach transpłciowych, zaostrzając wojnę kulturową z UE.

Rzecznik NEC potwierdził, że panel zatwierdził pytania rządu. W obliczu trudnych wyborów w przyszłym roku Orban coraz bardziej stara się promować politykę społeczną, która chroni tradycyjne wartości chrześcijańskie.

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko rządowi Orbana w związku z nowym prawem, które weszło w życie w tym miesiącu, twierdząc, że jest ono dyskryminujące i narusza europejskie wartości tolerancji i wolności jednostki.

Orbán zamierza przeprowadzić referendum na początku 2022 roku przed wyborami parlamentarnymi, w których po raz pierwszy zjednoczy się przeciwko niemu sześć partii opozycyjnych.

Węgrzy zostaną zapytani, czy popierają prowadzenie warsztatów orientacji seksualnej w szkołach bez zgody rodziców i czy uważają, że należy promować wśród dzieci procedury zmiany płci. Zostaną również zapytani, czy treści, które mogą wpływać na orientację seksualną, powinny być pokazywane dzieciom bez żadnych ograniczeń i czy należy udostępnić dzieciom procedury zmiany płci.

Poprawki zakazują używania w szkołach materiałów postrzeganych jako promujące homoseksualizm i zmianę płci, jako środek zapobiegający krzywdzeniu dzieci.

Ten dzień jest coraz bliżej…

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!