Polska Wiadomości

Według sondażu największe poparcie wśród Polaków ma… KOD

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najnowszy sondaż IPSOS dla OKO.Press zakończył się co najmniej zabawnymi wynikami. Jak się okazuje, ogół badanych najbardziej popiera praktycznie niedziałający już Komitet Obrony Demokracji, a na partię Wolność nie zagłosowałaby żadna kobieta poniżej 40 roku życia.

Według wyników Polacy najchętniej wspierają KOD, czemu zdaje się zaprzeczać frekwencja na ostatnich wydarzeniach organizowanych przez tę organizację.

Na tę organizację wskazało 10 procent badanych. Na kolejnych miejscach Rodzina Radia Maryja i Czarny Protest z wynikiem 9 procent, a za nimi Kluby Gazety Polskiej – 7 procent.

Dalej Obywatele RP i Greenpeace – działania obu tych organizacji popiera po 5 procent ankietowanych.

Radykalne poglądy młodych – tak „Rzeczpospolita” skomentowała wyniki w grupie osób przed 40. rokiem życia. W tym przypadku na dwóch pierwszych miejscach Ruch Narodowy (13 procent) i Czarny Protest (12 procent). Podium uzupełnia Rodzina Radia Maryja (11 procent).

Uwagę zwraca wynik partii Wolność w grupie od 18 do 39 lat. OKO.Press odkryło, że na formację Janusza Korwin-Mikkego nie głosuje „żadna kobieta poniżej 40 roku życia”!

Oczywiście formacje europosła zawsze chętniej (we wszystkich grupach wiekowych) wybierają mężczyźni, ale za każdym razem jest to też ok. 25-30 procent kobiet.

Źródło: wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!