Polska Świat Wiadomości

Według prokuratury Jan Tomasz Gross nie dopuścił się zniewagi wobec Narodu Polskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawaidamia portal nczas.com zdaniem prokuratury Jan Tomasz Gross nie znieważył publicznie Narodu Polskiego. Śledczy, który to stwierdził ma być zdegradowany, a postępowanie przeciwko pseudo historykowi dalej prowadzone.

Przedmiotem prokuratorskiego postępowania jest zdanie, które Gross napisał w 2015 roku na łamach „Die Welt”, gdzie stwierdził, że Polacy byli słusznie dumni z oporu swojego społeczeństwa wobec nazistów, ale faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców.

Po tej publikacji do prokuratury wpłynęło kilkaset doniesień o „publicznym znieważeniu Narodu Polskiego”. W sieci przypominano Grossowi, że niejednokrotnie znieważał naród polski, twierdząc, że Polacy wielokrotnie dopuszczali się zbrodni na narodzie żydowskim, poczynając od sprawy mordu w Jedwabnem po wiele innych incydentów z okresu wojny i okupacji, po czasy stalinowskie.

W latach 60-tych donosił zaś na swoich kolegów opozycjonistów. Będąc już na emigracji w Stanach Zjednoczonych też rozpowszechniał kłamliwe informacje o Polsce i Polakach.

Prokurator Michał Binkiewicz, który prowadził śledztwo, ma na koncie sprawy przeciwko wielu polskim gangsterom, w tym „Krakowiakowi” i „Oczce”. Przestępstwa ze strony Grossa śledczy się nie dopatrzył i dwa razy umorzył postępowanie. Jego decyzje były jednak uchylane ze względu na niekompletność materiału dowodowego.

Michał Blinkiewicz złożył wniosek o wyłączenie go ze śledztwa, a sprawę Grossa otrzymała prokurator Iwona Skrzypek. Poprzedni śledczy dowiedział się z kolei, że nie awansuje na prokuratora okręgowego i wróci do rejonu, chociaż wciąż nie otrzymał w tej sprawie pisemnej decyzji. Rzecznik prokuratury okręgowej w Katowicach, która prowadzi śledztwo, nie wyjaśnia powodów takiej decyzji.

Czyżby sądy prezentowały poglądy lansowane przez środowiska tzw.”totalnej opozycji”?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!