Świat Wiadomości

Według Brytyjczyków nie ma co liczyć na szybkie zakończenie wojny na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl brytyjska służba wywiadu twierdzi, że jeśli Rosjanie wycofali pewne siły z Ukrainy, to tylko po to, by uzupełniły zaopatrzenie lub zostały rotowane.

Informacje brytyjskie wywiadu przytoczył w środę portal Polska Times. Twierdzi on, że na skutek ciężkich strat Rosjanie wstrzymali natarcie nie północnych frontach konfliktu i „wycofali na Białoruś” część swoich jednostek.

Oznacza to poważne przegrupowanie rosyjskich sił lądowych zaangażowanych w inwazję, którego nie można traktować jako zapowiedzi rychłego końca wojny rosyjsko-ukraińskiej. W okresie tym Rosjanie mogą nasilić ostrzał artyleryjski oraz naloty na pozycje ukraińskich sił zbrojnych, także w miastach.

Polska Times przypomina, że tezy takie zostały podane przez Brytyjczyków po tym, gdy Rosjanie ogłosili oficjalnie, że pierwsza faza „operacji specjalnej” na Ukrainie została zakończona, a jej oficjalnym celem jest „wyzwolenie Donbasu”. Towarzyszyło im wycofanie jednostek naciskających na Kijów oraz otaczających Czernihów. Rosjanie przedstawili to jako gest dobrej woli i środek budujący zaufanie w obliczu kolejnej rundy negocjacji z Ukraińcami, jaka odbyła się w niedzielę w Stambule.

Autor: Karol Kaźmierczak

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!