Świat Wiadomości

Według badań posiadanie dużej ilości broni zmniejsza prawdopodobieństwo jej użycia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal anywhere.pl według najnowszych badań, posiadanie dużej ilości broni palnej, wiąże się z mniejszym prawdopodobieństwem użycia jej przy zakończeniu swojego żywota.

Badacze przyjrzeli się różnym przypadkom samobójstwa posiadaczy broni. Pod lupę wzięli 121 osób, w tym 93, którzy zginęli z broni palnej oraz 28 w inny sposób. Następnie skontaktowali się z ich bliskimi w celu pozyskania dokładniejszych informacji. Okazało się, że 77% osób, które zginęły przy użyciu broni palnej i 61% tych, którzy umarli w inny sposób, miało pistolet. 88,8% osób, które posiadały krótką broń palną, użyła jej przy pomocy w zakończeniu życia. Natomiast z osób, które miały w domu strzelbę, do uśmiercenia użyło jej 81,8%. Co więcej, czym więcej broni miała dana osoba, tym niższe było prawdopodobieństwo wykorzystania przedmiotu do niecnych celów.

„Wiadome było, że posiadanie broni wiąże się z większym ryzykiem użycia jej do samobójstwa. Co zaskakujęca, po raz pierwszy dowiadujemy się, że to ryzyko śmierci z wystrzału maleje wprost proporcjonalnie do liczby posiadanej broni” – powiedział Michael Anestis, autor badania opublikowanego w Aechives of Suicide Research.

Co na to lewica?

Źródło: anywhere.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!