Polska Wiadomości

We Wrocławiu prowadzone są dedykowane Ukraińcom szkolenia pt. “Jak uzyskać obywatelstwo?”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju, będące częścią działającej w stolicy Dolnego Śląska od 2013 r. Fundacji Ukraina organizuje szkolenie nt. „Jak uzyskać obywatelstwo?”.

Szkolenie jest zorganizowane w ramach projektu “Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku” współfinansowanego z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.

– Nie jest tajemnicą, że procedura przyznania polskiego obywatelstwa jest dość skomplikowana i długotrwała. Dzięki temu szkoleniu można będzie dowiedzieć się odpowiedzi na takie pytania – czytamy na profilu FB Centrum.

Kto może złożyć wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego?
Gdzie jest składany wniosek o nadania obywatelstwa polskiego?
Jakie są opłaty?
Jakie dokumenty muszą być załączone do wniosku? – to pytania, jakie można będzie zadać na szkoleniu.

Jak wspomniano, szkolenie finansuje budżet państwa oraz Fundusz Azylu, Migracji i Integracji (Asylum, Migration and Integration Fund, FAMI) Unii Europejskiej. Celem FAMI jest, jak podaje portal MSWiA, “przyczynianie się do skutecznego zarządzania przepływami migracyjnymi i do realizacji, wzmacniania i rozwoju wspólnej polityki w zakresie azylu, ochrony uzupełniającej i ochrony czasowej oraz wspólnej polityki imigracyjnej z pełnym poszanowaniem praw i zasad zapisanych w karcie praw podstawowych Unii Europejskiej”.

Wg Gazety Wrocławskiej”, co dziesiąty mieszkaniec Wrocławia to Ukrainiec.

Co o tym myślicie?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!