Wiadomości

We Włoszech zamknięto wszystkie szkoły i uniwersytety, władze apelują o ograniczenie przytulania i całowania się

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Włoski rząd zdecydował o zamknięciu szkół i uczelni w całym kraju. Ma to związek z epidemią koronawirusa w tym kraju. Placówki edukacyjne będą zamknięte co najmniej do połowy marca.

Bilans ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa we Włoszech wzrósł do 79 osób. U ponad 2,5 tysiąca osób potwierdzono zakażenie. To powód, dla którego włoski rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół i uczelni we Włoszech do połowy marca.

Dotychczas placówki edukacyjne zamykane były w tych regionach Włoch, w których odnotowano najwięcej przypadków zakażenia wirusem.

Nie są to jedyne ograniczenia wprowadzone w tym kraju. Włosi będą musieli zrezygnować na jakiś czas ze swojego stylu życia. Działający przy premierze komitet naukowy apeluje do wszystkich mieszkańców kraju, by unikali wylewnych powitań: uścisków i podawania sobie rąk. Mają także utrzymywać bezpieczną odległość w kontaktach z innymi osobami – około jednego metra.

Zaproponował także odwołanie wszelkich spotkań i konferencji, imprez masowych, w tym sportowych. Mecze piłki nożnej będą mogły odbywać się – jak informuje agencja Ansa – tylko przy pustych trybunach.

Wezwano też osoby starsze i chore, by unikały zatłoczonych miejsc.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!