Wiadomości

We Włoszech od wczoraj zmarło z powodu koronawirusa 175 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od wczoraj we Włoszech potwierdzono 3.497 nowych przypadków zarażenia koronowirusem, tak więc łączna liczba zarażonych wzrosła do 21.157, z których zmarło 1.441, przy czym 175 w ciągu ostatnich 24 godzin.

We włoskiej Lombardii pogłębia się kryzys na tle wzrostu liczby zgonów osób zakażonych koronawirusem. Brakuje tam miejsc w kostnicach. Szczególnie trudna sytuacja jest w rejonie Bergamo. Jej symbolem jest 11 stron lokalej gazety „L’Eco di Bergamo” z nekrologami…

Włoski wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri ogłosił, że jest zakażony koronawirusem. Jak wyjaśnił, w ostatnich dniach miał kontakt z osobą, u której było podejrzenie Covid-19. W wydanym oświadczeniu 47-letni wiceminister poinformował, że jest w izolacji i że zastosował wszystkie wymagane procedury. Dodał, że jego żona i małe dziecko czują się dobrze.

Także włoska wiceminister edukacji poinformowała o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa w mediach społecznościowych. Anna Ascani zaznaczyła, że czuje się dobrze, ma jedynie kilka stopni gorączki i kaszel. „Razem damy radę, wygramy tę bitwę” – podkreśliła w twitterowym wpisie.

/fot. .ilmessaggero.it/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!