Wiadomości

We Włoszech imigranci z Afryki zamieniali kościół w centrum handlu heroiną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ubiegłym tygodniu aresztowano w Rzymie pięciu afrykańskich imigrantów, którzy przekształcili miejscowy kościół w centrum hurtowych operacji handlu heroiną.

Pięciu imigrantów w wieku poborowym – czterech z Gambii i jeden z Mali – wykorzystało kościół w rzymskiej dzielnicy Torre Angela przy Via delle Amazzoni do przechowywania i przeładunku dużych ilości narkotyków, gdy zorientowali się, że wielu nigeryjskich chrześcijan odwiedza kościół w weekendy – pisze Il Giornale.

Kiedy włoscy policjanci wpadli w tym tygodniu do kościoła, członkowie imigranckich gangów narkotykowych próbowali ukryć około kilograma heroiny, podczas gdy inni w tym czasie brutalnie zaatakowali policjantów, próbując uniemożliwić im wejście do budynku i przejęcie narkotyków.

Po uporaniu się z migrantami, którzy usiłowali uniemożliwić im dostanie się do środka, funkcjonariusze zauważyli dwóch członków gangu w kościelnej ubikacji. Ci gorączkowo próbowali ukryć tam część heroiny.

Imigranci odpowiedzą nie tylko za handel heroiną, ale także za czynną napaść na policjantów oraz stawienie oporu podczas próby aresztowaniu.

/Voice of Europe, foto: Il Giornale/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!