Świat Wiadomości Wiara

We włoskiej miejscowości na cmentarzach zakrywa się krzyże by… nie urazić muzułmanów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl krzyże na grobach na cmentarzu w Pieve di Cento – małej miejscowości we Włoszech, w regionie Emilia-Romania, nieopodal Bolonii, zostały nakryte pokrowcami z czarnego materiału, aby nie urazić innowierców, którzy mogą na tym cmentarzu się pojawić.

Administracja cmentarza zamontowała też ruchome zasłony w miejscowej kaplicy w celu ukrycia symboli rzymskokatolickich podczas ceremonii z udziałem przedstawiciel innych wyznań, donosi dziennik “Il Giornale”.

Duża część włoskich polityków już zatrzęsła się z oburzenia. Poseł Forza Italia, Galeazzo Bignami, potępił to osunięcie, mówiąc, że ci którzy to robią, lekceważą dominujące w kraju wartości chrześcijańskie.

– Jeśli administratorzy cmentarza wstydzą się naszej tradycji i naszej kultury, powinni się ukryć, a nie ukrywać za zasłoną nasze symbole Jeśli przynajmniej nie są w stanie przynieść szacunku żyjącym, to niech mają przyzwoitość, by zostawić umarłych w spokoju i nie angażować ich w swoją głupotę – oznajmił

Liderka nacjonalistycznych Braci Włoch (Fratelli d’Italia), posłanka Giorgia Meloni, również skomentowała sprawę, mówiąc:

– Korzystają z wymówki szacunku dla innych, ale brakuje im szacunku dla naszej kultury katolickiej i naszych tradycji. Teraz lewica jest owładnięta fanatyzmem. To jest ideologiczne majaczenie.

To już jest paranoja. Kto tu jest u siebie? My czy oni?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!