Wiadomości

We Lwowie w trakcie wykładu o Holokauście nieznany sprawca wrzucił świecę dymną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nieznany sprawca z zasłoniętą twarzą wrzucił zapaloną świecę dymną dymną do księgarni na ulicy Swobody, w której odbywał się wykład na temat Holokaustu.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 19,15, w poniedziałek, 29 stycznia. Według rzecznika księgarni, w trakcie wykładu o Holokauście, w którym brało udział około 45 – 50 osób i który odbywał się w sali prezydialnej na drugim piętrze, do księgarni wszedł młody człowiek w wieku ok. 15 – 16 lat z zakrytą twarzą. Wszedł po schodach i rzucił zapaloną świecę dymną na klatce schodowej między pierwszym i drugim piętrem, po czym uciekł. Świecę dymną szybko podniósł jeden z uczestników wykładu i wyniósł ją na ulicę, jednakże wszystkie pomieszczenia księgarni zdążyły wypełnić się dymem i kontynuowanie wykładu było niemożliwe.

Administracja księgarni wezwała policję, a organizatorzy zajęć napisali zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Nagrania z kamer monitoringu, na których zarejestrowano napastnika, a także częściowo spaloną świecę dymną, jako dowody rzeczowe, zostały zabezpieczone przez policję.

/zaxid.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!