Wiadomości

We Frankfurcie powstanie basen tylko dla muzułmanów?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Abdullah Zeran, 38-letni mieszkaniec Frankfurtu, poinformował, że poszukuje osób, które byłby skłonne sfinansować jego pomysł – budowę basenu przeznaczonego wyłącznie dla pobożnych, konserwatywnych muzułmanów. O sprawie poinformowała niemiecka gazeta Die Welt.

„Muzułmańscy rodzice mają problem, gdy dzieci w klasie razem uczą się pływać” – powiedział Zeran w rozmowie z regionalną gazetą HNA.

„Rodzice chcą, aby dziewczynki i chłopcy byli rozdzieleni. Mogliśmy i chcemy oferować lekcje pływania muzułmańskim dziewczętom w naszym basenie i liczymy na współpracę z kuratorium” – dodał.

Zeran, który jest przekonany o opłacalności ekonomicznej pomysłu, szacuje, że potrzebował będzie około trzech milionów euro, aby go zrealizować.

„Przeprowadziłem badania rynku i doszedłem do wniosku: kąpiel dla konserwatywnych muzułmanów stanowi lukę na rynku” – stwierdził.

Doda, że jeśli taki basen powstanie, tp społeczności tureckie w promieniu do 90 kilometrów już zapowiedziały, że będą z niego korzystać.

Jednak nie każdy Frankfurter jest tak podekscytowany planem Zerana. Krytycy tego pomysłu twierdzą, że oddzielny basen, przeznaczony tylko dla muzułmanów, byłby wyraźnym sygnałem na istnienie niezdrowego islamskiego komunitaryzmu.

ALE Zeran widzi to inaczej.

„Nie ma to znaczenia, jeden chodzi w piątki do meczetu, drugi w sobotę do synagogi, trzeci w niedziele na nabożeństwie. Mamy dużo wspólnego. Każdy ma prawo do zaspokojenia swoich potrzeb. Jest to, że tak powiem, zwieńczeniem integracji, kiedy grupa nie musi już przepraszać za robienie rzeczy inaczej niż inne” – mówi.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!