Europa Wiadomości

We Francji upamiętniono policjantkę zamordowaną przez islamiste

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal medianarodowe.com władze Francji uhonorowały policjantkę zamordowaną przez islamskiego radykała. Ofiara islamisty to 49-letnia Stéphanie Monfermé zabita w zeszłym tygodniu przez dżihadystę w Rambouillet.

W uroczystości honorującej kobietę wziął udział premier Jean Castex, parlamentarzyści, przewodniczący Senatu, lokalne władze, policjanci. Wydarzenie odbyło się we Francji, w rejonie Île-de-France niedaleko komisariatu gdzie doszło do morderstwa z rąk islamisty.

Poza zabraniem głosu przez rodzinę i współpracowników kobiety, przemówienie wygłosił premier Francji. – W oczach zabójcy Stéphanie była symbolem francuskiej policji, czyli władzy państwa. Została zabita, ponieważ służyła Francji – mówił Jean Castex. Dodał także, że islamista dokonał obrazy wierzących, gdyż odwołał się do Boga w akcie zbrodni. Premier uznał, że dżihadysta pomylił wiarę z fanatyzmem.

Castex potępił także terroryzm wywodzący się z Islamu. – Islamski terroryzm nie jest niczym innym jak tylko krwiożerczym fanatyzmem. Fanatyzm ten wypowiedział nam wojnę, ale jest to wojna tchórzy. Tylko tchórz może zaatakować kobietę, która zgodnie z jej funkcją nie miała przy sobie broni – dodał.

Nieżyjąca policjantka sprawowała stanowisko administracyjne. Szef rządu, pośmiertnie nadał kobiecie krzyż Legii Honorowej. Następnie zmarłej poświęcono minutę ciszy.

Uroczystości pogrzebowe Monfermé odbyły się w czwartek. W pogrzebie ofiary brał udział prezydent Francji Emmanuel Macron.

Co wy na to?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!