Europa Wiadomości

We Francji ma powstania szkoła, która zajmować się będzie kształtowaniem nowych liderów prawicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Marion Marechal-Le Pen, siostrzenica Marine Le Pen i była posłanka Frontu Narodowego, która w zeszłym roku zadeklarowała wycofanie się z czynnej działalności politycznej, planuje otworzyć szkołę zarządzania i nauk politycznych, która jak twierdzi, „będzie szkolić przyszłych prawicowych liderów”.

Niespełna 29-letnia Marion l Le Pen, wnuczka legendarnego założyciela Frontu Narodowego – Jean’a Marie i siostrzenica Marion – obecnej liderki która wyrzuciła swojego ojca z partii – dla wielu Francuzów była nowym wcieleniem Joanny D’Arc. W zeszłym roku, na skutek konfliktu z ciotką oraz problemów małżeńskich, 9 maja 2017 r. ogłosiła, że wycofuje się z życia politycznego, nie będzie ubiegać się o mandat poselski w wyborach i zamierza poświęcić się swojej córeczce oraz pracy w sektorze prywatnym.

Młoda Le Pen wspomniała o swoich planach utworzenia „wolnej i niezależnej” szkoły (nazwanej wtedy wstępnie Instytutem) dla początkujących liderów na początku tego roku w artykule dla „Valeurs Actuelles”. Instytut „wyszuka i wyszkoli przywódców jutra, którzy będą mieli odwagę, inteligencję, rozeznanie i kompetencje, aby działać skutecznie … w służbie społeczeństwu” – napisała.

Szkoła, która ma się otworzyć we wrześniu w Lyonie, będzie znana jako Akademia Nauk Politycznych, powiedział w rozmowie z LyonMag radny regionalny Frontu w regionie Auvergne-Rhone-Alpes, Thibaut Monnier.

Akademia będzie otwarta na „wszystkie polityczne prądy prawicy” i zapewni „młodym ludziom umiejętności intelektualne, kulturowe, prawne, techniczne i medialne, które pozwolą im na jak najlepsze spełnianie sie zarówno w biznesie, jak i polityce”.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!