Wiadomości

We Francji imigrant wyrzucił z balkonu starszą Żydówkę, krzycząc „Allahu Akbar!”. Został uniewinniony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu Media Narodowe, imigrant z Mali wyrzucił z balkonu 65-letnią Żydówkę, krzycząc „Allahu Akbar!”. Sąd Najwyższy zdecydował, iż mężczyzna nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

W 2017 roku 29-letni wówczas Kobili Traore włamał się do mieszkania 65-letniej Żydówki, Sarah Halimi. Mieszkanie znajduje się we wschodnim Paryżu. Kobili miał torturować Sarah przez około godzinę, a następnie wyrzucił ją z balkonu z trzeciego piętra. Przerażeni sąsiedzi zaalarmowali policję o zdarzeniu. Jednocześnie usłyszeli okrzyk „Allahu Akbar”. Imigrant cytował również święte teksty mówiące o tym, iż „zamordował szatana”.

Śledztwo policji wykazało, że imigrant zamordował ortodoksyjną Żydówkę. W przeddzień morderstwa Kobili dwukrotnie odwiedził salaficki meczet, aby się modlić. Już w 2019 roku francuski sędzia ogłosił, że Kobili nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za przestępstwa, o które był podejrzany. Powodem miał być fakt, iż mężczyzna palił marihuanę przed atakiem. Sprawą zajął się Sąd Najwyższy. Również i tym razem sędzia orzekł, że imigrant nie poniesie konsekwencji za zabójstwo Sarah, gdyż nie był wówczas w pełni poczytalny. „To zła wiadomość dla francuskich obywateli żydowskich” – powiedziała prawniczka brata ofiary, Muriel Ouaknine Melki.

Od śmierci kobiety, imigrant oraz nałogowy palacz marihuany, przebywa pod opieką psychiatryczną. Sąd orzekł, że popełnił zabójstwo po tym, jak wpadł w „atak majaczenia”. Przez ten fakt nie był odpowiedzialny za swoje czyny. Jak informuje France24, morderstwo wywołało debatę na temat „nowej odmiany antysemityzmu” wśród „zradykalizowanej młodzieży muzułmańskiej w dzielnicach, w których przeważają imigranci”. „Od teraz w naszym kraju możemy bezkarnie torturować i zabijać Żydów” – stwierdził przewodniczący Rady Przedstawicielskiej Instytucji Żydowskich we Francji (CRIF) Francis Kalifat. Krewni Sarah planują skierować sprawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

/medianarodowe.com, zdj ze zbiorów rodzinnych opublikowane przez Times of Israel/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!