Wiadomości

Wdowa po Adamowiczu lansuje się w Brukseli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Magdalena Adamowicz wraz z rodziną przybyła do Brukseli, by wziąć udział w debacie w Parlamencie Europejskim. Udała się tam wraz ze starszą córką Antoniną i szwagrem, czyli bratem Pawła Adamowicza, Piotrem Adamowiczem..

W Parlamencie Europejskim specjalna sesja została poświęcona mowie nienawiści. W środę w sesji udział wzięli najbliżsi zamordowanego prezydenta Gdańska: jego żona Magdalena Adamowicz, nastoletnia córka Antonina i brat Piotr Adamowicz. Rodzina prezydenta Gdańska spotkała się też z przewodniczącym PE.

„Najbliższa rodzina Pawła Adamowicza jest dzisiaj z nami, w samym sercu Europy. My, Europejczycy, nie możemy pozwolić na tak tragiczne w skutkach akty agresji i przemocy. Musimy być zjednoczeni i konsekwentni w walce przeciwko zamachom na fundamenty europejskiego społeczeństwa” – napisał na Twitterze Antonio Tajani. Na zdjęciu widzimy również szefa delegacji PO do Parlamentu Europejskiego Janusza Lewandowskiego.

„Magdalena Adamowicz zabrała głos na posiedzeniu grupy Europejskiej Partii Ludowej. Apelowała o budowanie Europy solidarnej i wolnej od nienawiści” – poinformował z kolei Bogusław Sonik.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!