Wiadomości

Wczoraj przysięgi w Kielcach i Zgierzu, dziś w kolejnych sześciu miastach – WOT rosną w siłę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj w Kielcach i Zgierzu, dziś w Parczewie, Tarnobrzegu, Słupsku, Bydgoszczy, Rząsce i Gliwicach – kolejni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zakończyli wstępne 16-dniowe szkolenie i złożą przysięgę.

W Tarnobrzegu uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.30 na placu Bartosza Głowackiego. Przysięgę na sztandar złoży prawie 150 żołnierzy. Uroczystości odbędą się w asyście honorowej brygady oraz Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa. O godz. 11.00 odbędzie się uroczysta Msza święta – mówi rzecznik prasowy podkarpackiej brygady por. Witold Sura.

– Przysięga zostanie poprzedzona uroczystą Mszą św. w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Tarnobrzegu o godz. 11.00. Następnie przeniesiemy się na plac Bartosza Głowackiego, gdzie będzie odbywała się przysięga. W trakcie i po przysiędze organizujemy punkty promocyjne, pokaz sprzętu. Będzie można zobaczyć sprzęt jakim dysponują żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej (…). Będą to kłady, motocykle, sprzęt noktowizyjny, broń, jaką posiadają na wyposażeniu, również broń snajperska. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w tej przysiędze – podkreśla por. Witold Sura.

Przysięga będzie zwieńczeniem trwającego 16 dni szkolenia podstawowego, które odbywało się w Przemyślu i Dębicy. Żołnierze uczyli się obsługi broni, zasad zachowania na polu walki oraz topografii.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej powstała w pierwszym etapie formowania WOT. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!