Wiadomości

Wąsik do Ochojskiej: “W imię czego wspiera pani Putina?”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Europosłanka Janina Ochojska konsekwentnie wspiera skierowane przeciwko Polsce i Polakom działania reżimów Łukaszenki i Putina. Wściekle atakuje ona tych, którzy bronią polskich granic, uciekając się do najobrzydliwszych podłości.

Jak wiemy, Rosja i Białoruś od półtora roku destabilizują polską granicę przy użyciu hord migrantów, którzy starają się ją sforsować, atakując przy tym polskie patrole i niszcząc zasieki graniczne. Działania reżimów Łukasszenki Putina wspierają też “polscy”, czy raczej antypolscy kolaboranci, do których zaliczają się Janina Ochojska oraz funkcjonariusze antypolskiej propagandy z “Gazety Wyborczej”. Tym razem zaatakowała ona kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, któremu podlegają funkcjonariusze SG.

Ochojska na Twitterze napisała, że przeczytała tekst Adama Wajraka w „Gazecie Wyborczej”, w którym opisuje on „kulisy pomocy uchodźcom”. Według europosłanki „bez empatii i pomocy miejscowej ludności byłoby więcej ofiar”. Zwracając się do Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika napisała, że to oni „są winni cierpieniom uczestników tej tragedii i kiedyś za to odpowiedzą”.

Wpis Ochojskiej skomentował wiceminister Wąsik. Przypomniał, że kremlowski dyktator Władimir Putin „wysyła na polską granicę migrantów ściąganych z wielu egzotycznych krajów”. „Polska Straż Graniczna chroni granicę Polski i UE przed nielegalna migracją. Ochojską atakuje rząd i SG wspierając działania hybrydowe Rosji. W imię czego wspiera pani Putina?” – pyta europosłankę wiceszef MSWiA.

W marcu Janina Ochojska przepraszała Straż Graniczną za kłamstwa dotyczące rzekomego pobicia przez polskich funkcjonariuszy Albagira z Sudanu, który przekroczył polską granicę z Białorusi. Okazało się, że migranta pobiły służby białoruskiego reżimu. Wcześniej europosłanka porównała SG do „niemieckich i sowieckich katów”. Rozsyłała po Parlamencie Europejskim antypolski raport nt. sytuacji na granicy, stawała w obronie reżimu Łukaszenki i tłumaczyła agresywny atak imigrantów tym, że „mogli stracić nerwy, a kamieni było niewiele”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!