Wiadomości

Warsztaty rowerowe tylko dla… kobiet, transseksualistów i osób niebinarnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Paryskie merostwo promuje „partycypacyjne warsztaty rowerowe”. Udział w tym „wydarzeniu” jest jednak zakazany dla mężczyzn. Warsztaty nauczające obsługi i naprawy rowerów organizowane są raz w miesiącu pod patronatem urzędu miasta – informuje portal nczas.com.

Są to warsztaty nur für… Nie, nie nur für Deutsche. Warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla „kobiet, transseksualistów i osób niebinarnych”. Informację o tej inicjatywie „równościowej”, chociaż przecież mocno dyskryminacyjnej, można znaleźć na stronach paryskiego merostwa – „quefaire.paris”.

„Warsztat solidarnościowy La Cyclette” przedstawiony jest jako „partycypacyjny i solidarny”, a jego celem ma być promocja nauki mechaniki rowerowej, celem pozyskania przez uczestników autonomii. W dodatku nauka obsługi rowerów jest oparta o zasady ekologicznego poszanowania środowiska.

Okazuje się, że takie głupoty nieźle się sprzedają i o subwencje nie jest trudno. „No mec’anique” skupia raz w miesiącu wyłącznie kobiety, osoby trans i niebinarne, by te były uwolnione „od relacji dominacji”, co miało by miejsce w męskim towarzystwie.

Paryżanie jednak pytają złośliwie w internecie – dlaczego są wykluczani z zajęć opłacanych z ich podatków?

/nczs.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!