Wiadomości

Warszawa: Policyjny pościg za Gruzinami, którzy dokonali “zuchwałej kradzieży”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cała sytuacja była dynamiczna. Stołeczni policjanci wydziału ruchu drogowego podczas pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, obywateli Gruzji, podejrzanych o dokonanie kradzieży szczególnie zuchwałej. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu mieli przeciąć oponę w innym pojeździe skąd dokonali kradzieży saszetki z zawartością pieniędzy w obcej walucie i dokumentów. Z miejsca odjechali volkswagenem z piskiem opon. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci otrzymali informację, że na warszawskim Bemowie doszło do kradzieży szczególnie zuchwałej. Ze wstępnych informacji wynikało, że dwóch mężczyzn działało wspólnie i w porozumieniu. Mieli oni przeciąć oponę w peugeocie i dokonać kradzieży saszetki z zawartością pieniędzy i dokumentów. Zaraz po tym oboje odjechali volkswagenem z piskiem opon.

W tym samum czasie policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli pojazd i od razu ruszyli za nim w pościg. Kierujący volkswagenem jechał pasem awaryjnym i wyprzedzał inne pojazdy z dużą prędkością, nie sygnalizował manewrów kierunkowskazem, wykonywał je dynamicznie. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego i pasażera. Obaj zachowywali się nerwowo i próbowali wysiąść z auta.

Na miejsce przyjechały inne patrole policyjne. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że volkswagen ma założone podrobione tablice rejestracyjne, a pod spodem znajdowały się oryginalne. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny, w pojeździe policjanci ujawnili skradzione pieniądze i dokumenty. Komplet dokumentów trafił do śledczych z komisariatu na Bemowie, którzy gromadzili materiał dowodowy.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej w zbiegu z uszkodzeniem mienia działając wspólnie i w porozumieniu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie. Za popełnione wykroczenia kierujący odpowie przed sądem.

nadkom. Marta Sulowska
Policja – Warszawa (Wola/Bemwo)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!