Felietony

Walki o Ajn-Daknę /filmy i zdjęcia/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj miały miejsce zacięte walki o miejscowość Ajn-Dakna (w północnej części prowincji Aleppo), gdzie protureccy bojownicy przy wsparciu tureckiej artylerii podjęli zmasowane natarcie, które miało otworzyć im drogę do bazy lotniczej Ming.

Około godz. 9.00 czasu syryjskiego protureccy bojownicy przypuścili gwałtowny atak na Ajn-Daknę, przy czym Kurdowie nie wytrzymali uderzenia i zmuszeni zostali do wycofania się z miasteczka.

Według źródeł kurdyjskich mieli oni przy tym stracić czterech zabitych i dwa pojazdy wojskowe. Źródła bojowników protureckich podały z kolei, że „zlikwidowano 25 terrorystów Partii Pracujących Kurdystanu, w tym trzech dowódców”. Do niewoli dostał się 15-letni bojownik kurdyjski, który widoczny jest na zdjęciach.

Po upływie czterech godzin Kurdowie zdołali się przegrupować i wyprowadzić kontratak, wypierając bojowników protureckich z Ajn-Dakny. Źródła kurdyjskie mówią o 20 zabitych i kilkudziesięciu rannych islamistach. Dwóch islamistów miało się dostać do niewoli.

Kurdom udało się więc odzyskać kontrolę nad Ajn-Dakną, ale nie zdołali oni odbić utraconych w przedpołudniowym boju pozycji między Ajn-Dakną i Dżibrinem.


Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!