Europa Sports Wiadomości

Walijski piłkarz wykonał salut rzymski. Polscy kibice chcą mu zafundować wycieczkę do Auschwitz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal rmf24.pl walijski bramkarz Crystal Palace Wayne Hennessey podczas imprezy klubowej, zasalutował w kierunku fotografa wykonując gest „heil Hitler”. Kiedy zobaczyli to polscy kibice angielskiego klubu zaoferowali, że zafundują zawodnikowi wycieczkę do obozu Auschwitz-Birkenau.

Walijczyk wykonał gest podczas klubowej kolacji drużyny Crystal Palace. Tym zachowaniem rozczarowany był jego menedżer Roy Hodgson, który ocenił, że Hennessey musi powiększyć swoją wiedzę na temat najnowszej historii.

Zachowanie bramkarza spotkało się też z reakcją kibiców. Polski fanklub klubu Crystal Palace za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zwrócił się do zawodnika oferując mu zorganizowanie i opłacenie wycieczki do muzeum Auschwitz-Birkenau, aby ten mógł się dowiedzieć więcej na temat nazizmu.

“Cześć Wayne Hennessey! Jeżeli nie wiesz czym jest nazistowskie pozdrowienie, kim był Adolf Hitler, to zapraszamy cię do odwiedzenia obozu śmierci w Polsce – na przykład Auschwitz-Birkenau. Kupimy Ci bilet, jeśli chcesz” – czytamy na Twitterze.

Na razie bramkarz nie zareagował na tę propozycję.

Crystal Palace na co dzień występuje w angielskiej Premier League. Londyński zespół obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Co wy na to?

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!