Europa Polska Wiadomości

Walia: Polscy chuligani pokryli anarchistycznymi graffiti skały na terenie Parku Narodowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nzas.com anarchiści z Polski dokonali aktu wandalizmu na skałach pod południową częścią szczytu Tryfan na wysokości 3000 metrów. Żółtą farbą nabazgrali swoje znaki. To teran Parku Narodowego Snowdonia. Brytyjczycy są oburzeni.

Brytyjskie media nie przebierają w słowach: „Parszywe kanalie”, „cholerni idioci”, „szumowiny”, „brudasy”. To tylko część epitetów padających pod adresem wandali, nie najmocniejszych.

Pracownicy Parku Narodowego Snowdonia określili wybryk Polaków jako „idiotyczny”.

Zarząd parku wydawał następujące oświadczenie:

„Malowanie graffiti jest nie tylko wysoce antyspołecznym zachowaniem, jest także przestępstwem kryminalnym – i chcielibyśmy przypomnieć każdemu, aby pomyślał dwa razy przed podjęciem takich idiotycznych działań.”

Brytyjski turysta Michael Cotton, który zrobił zdjęcia, swój post następująco skomentował: „Co jest nie tak z tymi ludźmi? Znalazłem to dzisiaj tuż pod południową częścią szczytu Tryfan. To musiało zostać zrobione wczoraj. Brudne, marnujące powietrze szczury”.

Czy myślicie, że to naprawdę byli Polacy czy może to jakaś prowokacja? Jak rónwież oceniacie reakcje Walijczyków? Piszcie w komentarzach.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!