Polska Wiadomości

Wagnerowcy weszli na polski pas graniczny?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rośnie napięcie na granicy polsko-białoruskiej. Łukaszenka nie ustaje w ściąganiu tabunów nachodźców, którzy następnie, przy wskarciu białoruskiego KGB próbują szturmować płot graniczny ustawiony w zeszłym roku. Teraz na pasie granicznym pojawili się rzekomo profesjonaliści z grupy Wagnera.

Wagnerowcy weszli na polski pas graniczny? Od kilku dni portale społecznościowe zostały zalane rzekomymi zdjęciami najemników grupy Wagnera, fotografujących się na tle polskich słupów granicznych. Bardzo szybko okazało się, że zdjęcia są fotomontażem.

 

 

Wczoraj pojawiło się nowe zdjęcie, z następującym opisem: Na pamiątkę lub powrót z wycieczki do Rzeszowa.

wagnerowcy

Materiał opublikowano na kanale Telegram @swodki.

Nie wiadomo, czy tym razem zdjęcie jest autentyczne, czy znów mamy do czynienia z fotomontażem.

NASZ KOMENTARZ: Należy powątpiewać w realne działania bojowe Wagnera przeciwko Polsce czy Litwie. Celem prowokacyjnych zdjęć i przemieszczenia skromnych liczebnie pododdziałów Wagnera w pobliże naszej granicy to wyłącznie zagrywka propagandowa. Celem Rosjan jest zastraszenie i wywołanie paniki wśród Polaków oraz wykazanie przed rosyjską opinią publiczną rzekomej nieudolności polskich władz. Przy okazji bez wątpienia może chodzić o przykrycie faktycznych planów Kremla, które poznamy zapewne już wkrótce.

Polecamy również: Rzeszów: Ukrainiec jadący na gapę pobił polskiego kontrolera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!