Wiadomości

W zniszczonym wybuchem budynku w Szczyrku znaleziono ciało kolejnego dziecka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wybuch gazu zniszczył dom jednorodzinny w Szczyrku, w woj. śląskim. Budynek całkowicie się zawalił. Wojewoda śląski poinformował w czwartek nad ranem o odnalezieniu ciała piątej ofiary, niestety – kolejnego dziecka.

Do wybuchu doszło w środę wieczorem. W budynku było prawdopodobnie osiem osób – wynika z informacji przekazanych przez jedną z mieszkanek, która wówczas przebywała w pracy.

O odnalezieniu kolejnego ciała w gruzowisku poinformował na konferencji prasowej po godz. 8 wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Wcześniej informowano o czterech znalezionych ciałach: dziecka i trzech osób dorosłych.

– Akcję będziemy prowadzić do skutku, wierzymy, że cały czas idziemy po życie. Determinacja ratowników jest ogromna – zaznaczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

– Ratownicy oraz strażacy muszą to odgruzowywać tak naprawdę ręcznie, uważając na to, żeby na wypadek znajdującej się jakiejś osoby nie doszło do uszkodzenia ciała czy też dodatkowej tragedii. Stąd też sprzęt ciężki wyłącznie służy do pomocy – wskazał.

– Bardzo wierzymy w to, że albo tych pozostałych osób tutaj nie było, albo szukamy cały czas osoby żywe – zaznaczył Wieczorek.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!