Gospodarka Wiadomości

W Zielonce powstanie Centrum Produkcyjno-Serwisowe Pocisków Rakietowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W podwarszawskiej Zielonce odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Produkcyjno-Serwisowego Pocisków Rakietowych NSM. W nowoczesnym Centrum będą certyfikowane i serwisowane pociski wykorzystywane przez Morską Jednostkę Rakietową Marynarki Wojennej RP. Wartość inwestycji ma wynieść ok. 30 mln zł. Jej zakończenie zaplanowano w I kwartale 2020 r.

W uroczystości wziął udział szef MON-u Mariusz Błaszczak. W swoim wystąpieniu minister wskazywał, że inwestycja stanowi bardzo dobrą perspektywę dla Wojska Polskiego.

– To jest niewątpliwie impuls rozwojowy dla powiatu wołomińskiego, dla polskiego przemysłu zbrojeniowego, a także dla Wojska Polskiego. Bardzo cieszę się z tego, że świetna firma, jaką są Wojskowe Zakłady Elektroniczne, będzie wyposażona w Centrum Produkcyjno-Serwisowe, a więc pociski nie będą już certyfikowane i serwisowane zagranicą, tylko właśnie tu w Wojskowych Zakładach Elektronicznych – podkreślał Mariusz Błaszczak.

Centrum jest nową inwestycją Polskiej Grupy Zbrojeniowej, największego w Polsce producenta uzbrojenia. Powiązana jest ona z offsetem realizowanym przez producenta systemów NSM, norweską firmą Kongsberg.

Projekt offsetowy zakłada uzyskanie zdolności przeprowadzenia „procesu certyfikacji i recertyfikacji rakiet”. Zdolność ta ma być osiągnięta w drugiej połowie 2020 r.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!