Wiadomości

W Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie koronawirusem się nie przejmują

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdy cały kraj, a wręcz cały świat, zmaga się z pandemią koronawirusa, starając się do minimum ograniczyć wszelkie kontakty i gdy premier RP w wydanym rozporządzeniu każe nam spotykać się w gronie nie większym niż dwie osoby, w Krakowie zdają się żyć w jakiejś rzeczywistości równoległej.

– Od prawie 2 tygodni remont KBK przebiega w ograniczonym zakresie. Pracujemy solowo, z mniejszą intensywnością. Wszystko w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych – piszą na facebooku twórcy centrum kultury Królestwo Bez Kresu.

I oto od Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie dostali oni pismo, iż mają miesiąc na dokończenie remontu Królestwa Bez Kresu.

„W praktyce oznacza, to że musielibyśmy zwołać całą brygadę, co z kolei wiąże się ze zwiększonym ryzykiem przenoszenia koronawirusa. I tak oto Prezes Rady Ministrów mówi: “Wszystkie inne sprawy odłóżmy na później”, a krakowski ZBK każe nam remontować” – możemy przeczytać na profilu Fundacji Tradycji Miast i Wsi.

„Królestwo Bez Kresu nie jest pubem, tylko centrum kultury. Wszystkie prace prowadzimy w oparciu o wolontariat. W ciągu ostatnich 9 miesięcy pomagało nam ponad 20 osób. I nieprawdą jest, że nie widać efektów. Kilka miesięcy trwało usuwanie starej farby olejnej ze ścian, z okien, z drzwi. Kolejne kilka miesięcy – wymiana starych przewodów elektrycznych. Obecnie kładziemy już tynk, ale ze względu na pandemię prace prowadzi tylko jedna osoba. W tej sytuacji, jako organizacja pozarządowa, oczekiwalibyśmy od Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie bardziej udogodnień (np. takich, o którym mówił Prezydent Majchrowski), aniżeli wyznaczania jakichkolwiek terminów i narażania zdrowia naszego oraz innych obywateli” – czytamy dalej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!