Wiadomości

W Wołominie policjant został pobity przez grupę nastolatków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjant z Wołomina został pobity przez grupę pijanych nastolatków; mundurowi zatrzymali dwóch napastników, wciąż ustalane są personalia pozostałych – powiedział we wtorek PAP rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak.

Jak zaznaczył Marczak, pobity policjant, który w chwili zdarzenia był po służbie, próbował rozdzielić bijących się mężczyzn. Poinformował, że jest policjantem i wezwał bijących się do zachowania zgodnego z prawem.

„W tym momencie jeden z mężczyzn uciekł, a drugi zaatakował policjanta. Gdy policjant zastosował wobec agresora chwyty obezwładniające, podbiegł do niego drugi napastnik i kopnął go w głowę. Po tym gdy funkcjonariusz upadł, był kopany przez grupę napastników w głowę i klatkę piersiową. Stracił na chwilę przytomność. Po chwili na miejscu pojawiły się patrole” – powiedział rzecznik KSP.

Poinformował, że policja zatrzymała dwie osoby. Obaj napastnicy, 16- i 18-latek, byli nietrzeźwi. Policja wciąż ustala personalia pozostałych. „Ich zatrzymanie pozostaje jedynie kwestią czasu. Policjantowi udzielono niezbędnej pomocy medycznej” – dodał Marczak.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!