Wiadomości

W więzieniu w Manchesterze zamordowano islamistę, który nawoływał do zabicia 4-letniego księcia George’a

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Związany z ISIS Husnain Rashid, który nawoływał do zabicia 4-letniego księcia George’a, został zamordowany w więzieniu w Manchesterze.

Martwe ciało mężczyzny zostało znalezione w celi więziennej. Husnain Rashid miał 32 lata. W sprawie jego śmierci rozpoczęto dochodzenie. Według nieoficjalnych informacji został zamordowany przez jednego z członków więziennej recydywy, która “nie toleruje tego typu zachowań”.

Rashid nawoływał do zamachu na 4-letniego księcia George’a w październiku 2017 roku. 32-latek został aresztowany po tym jak rozpowszechniał wśród dżihadystów zdjęcie dziecka z dołączonym zdaniem: “Nawet rodzina królewska nie będzie zostawiona w spokoju”.

– Nikt go nie lubił. Nie podobało się to, co zrobił. Potraktować w taki sposób dziecko z rodziny królewskiej? Nie tolerujemy tego typu zachowań w Strangeways – powiedział anonimowy informator w rozmowie z Daily Star.

Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna został zamordowanym zaimprowizowanym nożem. Narzędzie składało się z ostrza oraz szczoteczki do zębów. 32-latek został znaleziony martwy w swojej celi. Miał on rozcięcie nad lewym uchem.

Husnain Rashid mieszkał z rodzicami. Został skazany za nawoływanie do zabicia księcia oraz nawoływania do przeprowadzania ataków terrorystycznych za pomocą aut i ciężarówek. Ponadto uzielał również porad na temat ataków za pomocą trucizn, bomb i noży. Skazano go na 4,5 lata więzienia.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!