Polska Wiadomości

W Wielkopolsce od ponad tygodnia płonie wysypisko śmieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal tvp.info jeszcze kilka dni może potrwać dogaszanie pożaru wysypiska śmieci w Pyszącej koło Śremu w woj. wielkopolskim. Działania straży pożarnej trwają od ponad tygodnia. Od kilku dni strażaków w akcji wspierają żołnierze.

Pożar objął kilka tysięcy metrów kwadratowych hałdy śmieci. Akcja gaśnicza trwa od nocy z piątku na sobotę. Od początku zeszłego roku to już szósty pożar na tym wysypisku.

Na miejscu cały czas działa kilkudziesięciu strażaków. Od piątku jest tam też grupa żołnierzy ze spychaczami i koparkami.

– Wojsko wspiera nas w dotarciu do źródła pożaru, który znajduje się wewnątrz pryzmy śmieci. Dotąd nie udało nam się do niego dotrzeć. Trwa zdejmowanie kolejnych partii śmieci, my je przelewamy wodą – poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt.

O pomoc wojska wnioskował do ministra obrony narodowej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Minister obrony Mariusz Błaszczak podpisał w miniony piątek decyzję o skierowaniu do Pyszącej żołnierzy i sprzętu z 16 Brygady Remontu Lotnisk z Jarocina.

Sprawę pożarów wysypiska śmieci w Pyszącej wyjaśniają prokuratura i policja.

Co o tym sądzicie?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!