Wiadomości

W Wielkiej Brytanii muzułmańscy rodzice protestują przeciwko “lekcjom równości”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 300 rodziców oraz ich dzieci zebrało się przed szkołą społeczną Parkfield w Birmingham, by zaprotestować przeciwko tzw. „lekcjom równości”, w szczególności przeciwko poruszanej w ich trakcie tematyce homoseksualizmu i płci.

Muzułmańscy demonstranci twierdzili, że woleliby opuścić Wielką Brytanię, niż pozwolić swoim dzieciom kontynuować naukę w tej szkole. Uczniowie tejże szkoły mają pięć takich lekcji rocznie, przy czym tematyka obejmuje takie obszary (określone w ustawie) jak: wiek, niepełnosprawność, zmiana płci, małżeństwo i związek partnerski, ciąża lub macierzyństwo, rasa, religia lub wyznanie, płeć i orientacja seksualna.

Wzburzenie rodziców wywołuje osoba asystenta szkoły Andrew Moffata, który stoi za lekcjami „No Outsiders”. Stworzył on program nauczania dla dzieci o równości i brytyjskich wartościach. Program został po raz pierwszy wdrożony w szkole w 2014 roku i jest obecnie nauczany w dziesiątkach innych szkół w kraju.

Moffat, który żyje w „cywilnym związku partnerskim”, został uznany za główny autorytet w dziedzinie nauczania w temacie równości i różnorodności w edukacji w 2017 roku. Obecnie jest nominowany do nagrody „najlepszego nauczyciela na świecie”.

Jeden z ojców, którego córka uczęszcza do szkoły, powiedział, że jego żona woli opuścić kraj, niż pozwolić córce uczestniczyć w lekcjach. Mężczyzna, który nie chciał, by podawano jego nazwisko, powiedział: „Moja córka zadawała pytania, na które moja żona nie umiała odpowiedzieć. Jest za młoda na to. Rodzina, która mieszkała w moim sąsiedztwie, już wróciła z tego powodu do Pakistanu”.

Moffat w rozmowie z BBC opowiadał, że próbował spotkać się z rodzicami, ale dał sobie spokój, kiedy ci stali się „agresywni”. Mówił o groźbach, jakie otrzymuje drogą internetową, dodając, że czuje się poważnie zagrożony”

– To było trudnych kilka tygodni – stwierdził Moffat.

Szkoła społeczna Parkfield – gdzie 98 procent z 750 uczniów pochodzi z islamskich rodzin – stwierdziła, że ​​chce, aby uczniowie „przyjmowali i witali każdego”.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!