Wiadomości

W Wielkiej Brytanii lekarze dostaną wytyczne, kogo warto ratować, a kogo ratować nie warto

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjscy lekarze dostaną wytyczne, kogo ratować, a kogo nie, jeśli w przypadku dalszego rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa okaże się, że zabraknie respiratorów lub łóżek na oddziałach intensywnej terapii – podaje dziennik „The Independent”.

Wytyczne mają dotyczyć pacjentów cierpiących na choroby układu oddechowego, nowotwory, choroby serca i cukrzycę, choć nie jest jasne, czy ustalona zostanie również granica wieku, powyżej której leczenie może zostać wstrzymane – pisze „The Independent”. Potencjalnie pacjent może też zostać odłączony od respiratora, aby zwolnić miejsce dla kogoś z większymi szansami na przeżycie.

„Nigdy wcześniej nie byliśmy w takiej sytuacji; będzie ogromne zapotrzebowanie na łóżka i opiekę na intensywnej terapii, więc zajmujemy się tą kwestią. Musieliśmy podjąć działania bardzo szybko” – mówi cytowane przez gazetę źródło.

„The Independent” zwraca uwagę, że w Wielkiej Brytanii tego typu wybory mogą być nawet bardziej dramatyczne – brytyjska publiczna służba zdrowia ma do dyspozycji tylko 4 tys. respiratorów, choć rząd stara się zwiększyć ich produkcję.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!