Europa Świat Wiadomości

W Watykanie odsłonięto pomnik ku czci uchodźców…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com papież Franciszek uroczyście odsłonił na placu św. Piotra w Watykanie rzeźbę ku czci „uchodźców”. Grupie przewodzi Żyd z walizkami, wokół zaś są głównie kobiety z dziećmi.

– Po Mszy i odmówieniu modlitwy Anioł Pański Papież odsłonił na placu św. Piotra rzeźbę przedstawiającą grupę uchodźców autorstwa kanadyjskiego artysty Timothy’ego Schmalz’a. Pomysłodawcą projektu jest również Kanadyjczyk, jezuita, o. Michael Czerny, który w czasie najbliższego konsystorza otrzyma biret kardynalski. Odsłonięcie pomnika było elementem obchodów Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy – podaje Radio Watykańskie.

Postaci zaś umieszczone są na niewielkiej barce, co medium Watykanu podkreśla. – Pochodzą oni z wielu kultur i ras, a także, z różnych okresów historycznych. Z środka tłumu wyłaniają się skrzydła Anioła sugerując obecność świętości pośród nich – przekonuje.

Ta rzeźba to oczywisty symbol współczesnej propagandy. Wiadomo, że lada dzień rzeźba ta będzie podawana w największych mediach jako „dowód, że papież chce przyjmowania uchodźców”, czyli mas imigrantów zarobkowych, często łasych na socjal, a nieraz szykujących zamachy terrorystyczne.

Co niezwykle ciekawe, na czele grupy imigrantów stoi… Żyd. Trzyma w obu rękach dwie walizki. Czy to alegoria przemytnika, który w walizkach trzyma masę pieniędzy za zorganizowanie nielegalnego transportu do Europy? Tak się składa, że Żydzi w Izraelu prowadzą politykę antyimigrancką i rasistowską. Nie przyjmują nikogo, kto nie jest Żydem.

Do czego to wszystko zmierza?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!