Polska Wiadomości

W Warszawie w Parku Skrzyżewskim zdemontowano pomnik Armii Czerwonej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com w Parku Skaryszewskim w Warszawie rozpoczęto demontaż komunistycznego pomnika hołubiącego Armię Czerwoną. Chodzi o pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej. Zostanie on przeniesiony do Instytutu Pamięci Narodowej.

– Zdemontowany monument zostanie przekazany do Instytutu Pamięci Narodowej – mówi rzecznik warszawskiego ratusza, Agnieszka Kłąb.

Agencja prasowa TASS poinformowała, że do parku trafili rzekomo wezwani policjanci. Mieli oni za zadanie wstrzymać demontaż monumentu. PAP potwierdziła fakt wezwania policjantów przez jednego z mieszkańców Warszawy. Nie powstrzymywali oni jednak rozbiórki.

– Na miejscu sprawdzili wszystkie dokumenty i pozwolenia na demontaż pomnika, po czym odjechali – poinformowała policja w rozmowie z PAP.

We wtorek wygrodzono teren i przekazano go firmie, która miała zająć się demontażem pomnika. W środę ruszyły prace rozbiórkowe. – Jeżeli nie będzie żadnych nieprzewidzianych wypadków, to demontaż potrwa do czwartku – powiedział Mariusz Burkacki, rzecznik Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Urzędnicy planują przywrócenie na głównej osi aleję z nawierzchni mineralnej. Zapowiadają, że kwietnik, który jest w tym miejscu, zostanie przeniesiony na boki, a w środku powstanie aleja.

Pozostaje jedynie pytanie: dlaczego tak późno?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!