Polska Wiadomości

W Warszawie ruszył Marsz Suwerenności

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po godzinie 14.00 ruszył ulicami Warszawy Marsz Suwerenności skupiający w  swych szeregach szeroko pojęte środowiska patriotyczne w postaci narodowców, katolików, pro-liferów, wolnościowców i innych. Organizatorem przemarszu jest Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Przed wyruszeniem  głos zabrali i byli obecni na platformie przedstawiciele środowisk patriotycznych i Konfederacji, m. in. Janusz Korwin Mikke, Robert Winnicki, Witold Tumanowicz, Kaja Godek, Konrad Berkowicz oraz Jacek Wilk.

Wśród okrzyków dało się usłyszeć m. in. “Suwerenność!”, “Polska racja- Konfederacja!” czy też “Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela suwereność nam odbiera!”. Nie obyło się również bez odniesień od ostatnich ataków redaktora Sakiewicza na środowiska Konfederacji. Swoje niezadowolenie wyrażono hasłem:”Sakiewicz do Izraela!”

W swych wystąpieniach prelegenci odnieśli się do kwestii sprzeciwu wobec waluty euro, żydowskim roszczeniom majątkowym oraz promowaniu zboczeń przez obecne władze Warszawy. Warto dodać, że samo odbycie się Marszu Suwerenności do ostatnich chwil było niepewne gdyż obecnie urzędujący w Warszawie prezydent Rafał Trzaskowski wydał zakaz jego organizacji twierdząc, że mogą pojawić się na niej hasła faszystowskie. Po odwołaniu się narodowców sąd uznał zażalenie prezydenta miasta za “niezasadne i podlegające oddaleniu”. Zgodził się jednocześnie z ustaleniami sądu pierwszej instancji, który wskazywał m.in. “jak istotną rolę pełni wolność zgromadzeń w demokratycznym państwie prawnym, stanowiąc jeden z warunków istnienia społeczeństwa demokratycznego”

Co ciekawe jak na razie wydarzenie to jest przemilczane przez media głównego nurtu.

Cały marsz jest transmitowany na żywo przez telewizje wrealu24.pl:

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!